ZIMNÍ LIGA Union-Avia Čakovice

12.03.2017 19:50

posledním zápasem zimní ligy v Třeboradicích nás čekal zápas proti Avia Čakovice

Nastoupili jsme v následující sestavě:

Seidl - Fantík Jan, Čejka, Manhart, Fantík Jiří, Mikoška,

Špaňhel, Závodná, Homola

Soupeř, který byl věkově na úrovni starších přípravek začal zápas aktivněji. Naši hráči působili na hřišti zmateně, nesoustředěně a tak vypadal celý zápas. Byli slabé okamžiky, kdy jsme soupeře přehrávali, vytvořili si tlak, bohužel bez gólové tečky. I tak se nám podařilo vstřelit úvodní branku, kdy Jiří Fantík po souboji ve středu hřiště, zatáhl míč před soupeřovu branku a jeho střelu tečovala Mája Závodná. Poločas skončil sice 1:0 pro náš tým ale soupeř předváděl velice hezký fotbal plný přihrávek pohybu a hezkých kombinací. Do druhého poločasu jsme vstoupili v jiném rozestavení hráčů na postech. Opět však hráči neodváděli na hřišti zadané pokyny, neměli jsme přihrávky, zbytečně jsme se zbavovali míče a prohrávali osobní souboje. Soupeři se podařilo srovnat po hrubých chybách naší obrany, která dnes stejně jako záložní řada nefungovali vůbec. Nám se opět podařilo vstřelit rozdílový gól, kdy při dorážce před bránou předvedl dobrý důraz na míč Jan Fantík. Poslední minuty druhého poločasu jsme už chtěli držet míč na svých kopačkách a udržet výsledek, pokusit se vstřelit rozhodující branku. To však absolutně nefungovalo na hřišti. Obraná řada se pohybovala za záložní, zmatky na hřišti pokračovali dál a tak 5 minut před koncem zápasu jsme inkasovali vyrovnávací gól. Zápas skončil 2:2 a rozhodovali penalty. Jiří Fantík proměnil z přehledem, ale bohužel další aktéři Jan Fantík a Marek Čejka penalty neproměnili a zápas jsme nakonec prohráli na penalty 1:2.

Dnešní zápas byl ze všech zápasů zimní ligy ten nejhorší, který jsme předvedli a přehráli nás tak hráči o rok i dva mladší. Celou zimní ligu lze hodnotit ale i tak kladně, kde jsme před startem sezóny objevili nedostatky u jednotlivých hráčů tak ve fungování celého týmu. V přípravě dále pokračujeme serií přátelských utkání a budeme se snažit tyto nedostatky do startu souteže odtranit.

Střelci našeho týmu: Závodná, Fantík Jan, Fantík Jan(P)