Přátelské utkání SC Xaverov-Union

15.11.2016 20:14

V úterý 15.11.2016 jsme v rámci přípravy na zimní ligu jeli odehrát přátelské utkání do Horních Počernic s SC Xaverov.

Nastoupili jsme v této sestavě:

Seidl-Homola, Čejka, Manhart, Šuráň, Fantík Jan, Fantík Jiří, Fořt

Jak už je vidět ze sestavy, jeli jsme odehrát přátelské utkání, které je určeno všem hráčům v rámci přípravy pouze s počtem hráčů akorát do hry. A to ještě musíme poděkovat za výpomoc brankáři z našeho "A" týmu mladších žáku Filipovi Seidlovi. Ano i přes to, že toto utkání bylo na webu 14 dní k dispozici, omluvenky na zápas se dostavovali den před utkáním a poslední v den utkání a v čase začátku utkání. Z tohoto jsem velice zklamaný. Na druhou stranu jsem velice rád z předvedené hry těch kteří dorazili i přes malé zdravotní probmlémy. Ihned od úvodního hvizdu jsme hru drželi pevně v rukách. Fotbal to byl pěkný na obě strany, vyzkoušeli jsme si nějaké herní situace a jiné rozestavení hráčů. Bohužel jsme neměli nikoho na střídání a tak jsme museli i síly rozložit do celého zápasu což se nám podařilo. Byl to soupeř, který první skóroval, kdy ve skrumáži před brankou dokázal vstřelit gól. Tak skončil i poločas, do druhého poločasu jsme opět vstoupili aktivně, vytvořili si několik gólových šancí, bohužel bez úspěchu. V polovině druhého poločasu se však jedna akce ujala a gólem Jirky Fantíka jsme srovnali skóre. Dále opět se více hrálo na polovině soupeře a dvě nastřelené tyče toho byly výsledkem.  Několikrát nás podržel skvělými zákroky Filip Seidl, který takto zasahoval při akcích soupeře..Byli jsme aktivní ve hře, na míči, obrana velice dobře dostupovala hráče a eliminovala hrozící útoky.Né však ten, který přišel 5 minut před koncem zápasu, kdy střelu z dálky bohužel tečoval náš hráč do vlastní brány. V posledním našem náporu jsme nám již srovnat nepodařilo a tak zápas jsme prohráli nešťastně 2:1. Odcházeli jsme však ze hřiště ze vstyčenou hlavou, jelikož předvedený výkon byl opravdu dobrý, navíc jsme odehráli celý zápas proti kvalitnímu soupeři bez možnosti střídání a uhráli velice dobrý výsledek. I když to byla prohra, tak s hrou jsem velice spokojen a chtěl bych tímto poděkovat všem zúčastněným a zamyslet se nad přístupem ostatních.