Tucet na závěr!

To nám ten čas letí! Zimní přípravné období se nachyluje ke konci a pro Union by mělo vrcholit příští víkend přátelským utkáním s FK BRANDÝS. Soupeř, který řádně prověří naše kvality. Zatím nebudeme předbíhat a budeme se věnovat závěrečnému zápasu turnaje TESKAHOR CUP 2017. Na umělé trávě ve Štěrboholech byl soupeřem našeho celku tým pražské I.B třídy, který hrál základní skupinu v Uhříněvsi. Utkání proběhlo v sobotu 25.února od  11,00hod.

SK UNION – SOKOL BENICE 12:0 (7:0)

Sestava: BAŘINA PE.(46´HLAVÁČEK) -  ARAZIM, PIKOUS(30´SKUHRAVÝ), KOCH O. - KOLOVECKÝ, MATĚJKA, DOSOUDIL, VACEK - PÁNEK, SLUNÉČKO, KADEŘÁBEK

Branky:  Pánek, Vacek po 3, Kadeřábek, Slunéčko po 2,

Dosoudil, Kolovecký po 1.

Absence:  Bařina Pavel, Szabo, Andraško, Koch P. – zranění, nemoc

Parůžek, Náhlovský – rodinné důvody

Základní kostru týmu měl trenér k dispozici, ale na lavičce bylo prázdno. Sestava vyslaná do hry nezaváhala a postarala se o výrazné vítězství a pouze o jediný gól nebyl překonán rekord Unionu z roku 2004. Jak napovídá výsledek zápasu byl průběh jednoznačně v režii Unionu a skóre narostlo hodně vysoko. Jak tedy padaly branky:

3´ Kadeřábek našel přihrávkou do pravé strany KOLOVECKÉHO a ten prostřelil brankaře – 1:0

10´Kolovecký po pravé straně utekl soupeři, centr usměrnil do sítě zblízka PÁNEK – 2:0!

14´ znovu centr z kopaček Koloveckého dorážel do sítě VACEK – 3:0!

25´ SLUNÉČKO si narazil s Matějkou a zakončil přízemní střelou – 4:0!

30´ opakovala se situace ze 14 min. kdy po centru Koloveckého zakončil střelou k  tyči VACEK -5:0!

33´ tentokrát centr Vacka z leva, zakončuje KADEŘÁBEK – 6:0!

40´ Dosoudil z půlky našel na šestnáctce KADEŘÁBKA a ten zamířil přesně pod břevno – 7:0!

Druhý poločas přinesl stejný obraz hry, jako tomu bylo v prvním.

48´ po kolmici Slunéčka nabíhá DOSOUDIL a zvyšuje na 8:0

62´ Dosoudil za obranu, náběh PÁNKA a další branka – 9:0!

68´ trestný kop z 20m. rozehrál Slunéčko a zakončil PÁNEK – 10:0!

76´ další trestný kop z hranice pokutového území – přímo trefuje do sítě SLUNÉČKO – 11:0!

83´ Pánek utekl soupeři a jeho centr na zadní tyči využil VACEK – 12:0!

I když výsledek je daný a vyplývá z výrazné herní převahy, kdy soupeř ani jednou přímo neohrozil naše brankaře, přesto našel trenér určité nedostatky, na kterých se musí zapracovat.

Turnaj tedy skončil a Union pravděpodobně obsadil 3.místo (oficiální výsledky zatím nejsou). Celkově sehrál náš tým pět turnajových utkání. Ve skupině měl vyrovnanou bilanci 3  1-1-1  skore 6:6. Dva zápasy se hrály o konečné pořadí a Union je vyhrál 3:2 a 12:0. Asi nejlepší úroveň měl zápas se Štěrboholy kdy jsme vyhráli 4:1. Porážka v úvodním zápase s Jílovým byla poznamenána neúčastí řady hráčů a nerozehraností. Mužstvo v rámci turnaje nastřílelo celkem 21 branek. Nejlepším střelcem byl Pánek s 5 góly.

Závěr přípravy obstará utkání s vedoucím celkem přeboru a to v sobotu 4.3. asi dopoledne.

SK UNION - FK  BRANDÝS

Oba celky by rády hrály na trávě, místo zápasu bude upřesněno v týdnu. Jedna z možností je, že se bude hrát na Městském stadionu.