Mistrovský zápas 7+1 TJ Sokol Mochov-SK Union Čelákovice

25.05.2017 19:49

Ve čtvrtek 25.5.2017 jsme předehrávali mistrovský zápas, zajížděli jsme do sousedního Mochova.

Nastoupili jsme v následující sestavě:

Seidl - Homola, Fantík Jan, Čejka, Manhart, Mikoška, Špaňhel

Matura, Závodná, Fořt

Zápas jsme začali ve velmi vlažném tempu. Vycházeli nám přihrávky, naražení míče, přechod hry z jedné strany na druhou, ale vše ve velmi pomalém tempu. Hra postrádala náboj, tlak na soupeře a zakončení. Všechny naše kombinace končili před pokutovým území soupeře. Chybělo zakončení, velkou abcenci měli i střeli na bránu soupeře, kterých bylo opravdu málo. Ujali jsme se vedení sice již v 5. minutě zápasu, kdy jsme rychle rozehráli po signálu rohový kop a zakončoval Jan Fantík, který dnes byl kapitánem týmu místo chybějícího Jiřího Fantíka. Na další gól jsme čekali až do konce prvního poločasu, do té doby jsme sice hráli vetšinou na polovině soupeře ale bez touhy po gólu, bez pohybu. Až ve 23. minutě to byl opět Jan Fantík, který zvyšoval na 0:2. V poločase jsme si zadali několik úkolů, které měli hráči plnit ve zbylem čase, kladli jsme důraz na větší tempo hry a více střel. To se také povedlo a hned od úvodu druhého poločasu jsme hráli jiný fotbal. Rychlejší a kvalitnější. Ve 34. minutě zápasu jsme dokázali hned dvakrát skórovat , nejdříve potřetí dnes Jan Fantík, který tak zkompletoval hattrick a hned na to Petr Homola. Poté ovšem opět nastala doba kdy jsme přestali hrát, měli něskutečně mnoho gólových šancí a bez úspěchu. Až v 59. minutě po dobrém tlaku dokázal využít šanci Matěj Fořt. Hned v zápětí ale po špatné přihrávce brankáři, dokázal soupeř zachytit míč a skórovat.

I přes vítězství 1:5, sérii dobrých přihrávek, přechodů ve hře máme stále jeden a ten samý problém. Mnoho ale opravdu mnoho nevyužitých gólových šancí a koncového hráče. Chybí nám prostě hráč, který dokáže s rozumem zakončit, hráč který má tah na branku. Přijdou těžší zápasy a tyto nevyužité šance nás budou mrzet.

Střelci našeho týmu: 3x Jan Fantík, 1x Homola, Fořt