Mistrovský zápas 7+1 TJ Slavia Radonice-SK Union Čelákovice

14.05.2017 13:29

Po delší herní pauze nás opět čekal mistrovský zápas okresního přeboru, tentokrát jsme zajižděli do Radonic.

Nastoupili jsme v následující sestavě:

Klíma - Fantík Jan, Čejka, Manhart, Seidl, Špaňhel

Fantík Jiří, Markus, Závodná, Placanda

při absenci některých hráčů jsme dnes do zápasu nastoupili v trochu pozměněné sestavě. I tak jsme od samého začátku diktovali tempo hry, většinu času se hrálo na polovině soupeře. Hra nepostrádala krásné herní kombinace na jeden dotek, přechod hry z jedné na druhou stranu a rychlé zakončování akcí. Bohužel jsme měli v zakončení velikou smůlu, jelikož do 13. minuty jsme měli minimálně pět gólových tutových šancí, ale gól se nám vstřelit nepovedlo. Soupeři se za první poločas povedlo několikrát útéct na naši branku, ale breakové situace vyřešila naše obrana popřípadě dnes dobře chytající gólman Adam Klíma. V rozmezí 13. až 16. minuty zápasu se hned třikrát po sobě prosadil kapitán týmu Jiří Fantík, který krásnými střelami z dálky dokázal během tří minut zkompletovat hattrick. Poté se již hrálo uvolněněji a do poločasu se nám podařilo ještě dvakrát skórovat a to ve 20. minutě Seidl a ve 27.minutě po dorážce na brankvé čáře Markus. Poločas jsme tak dominantně vyhráli 5:0. Do druhého poločasu jsme ale nastoupili úplně nekoncentrovaně, hráči přestali na hřišti komunikovat, docházelo ke zbytečným chybám, naštěstí z nich soupeř nedokázal vstřelit branku. Po herní stránce byl druhý poločas velmi herně špatný, za stavu 5:0 jsme si mysleli že je vyhráno a tak tempo hry upadlo. Své na tom také měla naše fyzička kdy hráči již místami nestíhali přebírat a dostupovat hráče. Podařilo se nám již skórovat pouze jednou, kdy po krásném uvolnění Filipa Špaňhela, byl tento hráč faulován v pokutovém území a tentýž hráč následně proměnil pokutový kop. Zápas jsme dovedli do vítězného konce a vyhráli 6:0.

I přes vysokou výhru, jsme opět nebyli po celý zápas ve stejném herním tempu, první poločas herně vynikající, druhý byl herně hodně podprůměrný. Je potřeba se soustředit a podávat dobrý výkon celých 60 minut zápasu. V neposlední řadě je nutno zlepšit fyzickou přípravu.

Střelci našeho týmu: 3x Fantík Jiří, 1x Seidl, Markus, Špaňhel