Zimní aktuality - dospělí

AKTUALITY

Naše mužstvo skončilo po první polovině soutěže na 12. místě což není očekávané umístění. Strašákem je vysoký počet obdržených branek 37!! To je druhá nejvyšší „nadílka“ v naší skupině! Vyplývá z toho úkol do přípravy – řešit obranou činnost. Zatím však v této linii jsou problémy, kdy se musíme vyrovnat s absencí Petra Bílka, který po operaci křížového vazu oželí celé jaro. Vedení klubu na tomto problému pracuje, a zatím jsou přísliby, hráčů, kteří by se neprosadili ve vyšších soutěžích.  Jednáme o návratu Petra Pánka z Ostré. Trenér zapojí do zimní přípravy – začíná 10.1. v 18,30h. na Městském stadionu – i trojici dorostenců V současné době nejsou známy další změny v hráčském kádru, ale do začátku soutěže zbývá ještě dost času. Trenér Skuhravý bude muset v následujících měsících najít recept na pevnější defenzívu což znamená vybrat ten nejvhodnější herní systém. Jistě tomu napomůže i účast na zimním turnaji.

Ostatní soupeři v naší skupině se připravují na druhou část soutěže podle svých podmínek. Polepy budou pokračovat v úzké spolupráci s Nymburkem, Sokoleč je prý spokojená se současným postavením v tabulce. Třemi hráči z Benátek se posílil tým Horek. Posily shánějí i Poděbrady, které čekaly od podzimu víc. Naopak udržet se chtějí Říčany i Záryby a tak změny nastanou i u nich. O ostatních mužstvech se toho dosud moc neví a tak si počkáme.

První přípravné utkání příliš radosti nepřineslo.

Trenér se nejprve musel vyrovnat s početnou absencí z důvodů nemoci či dovolené (Matějka, Koch, Pikous, Náhlovský, Kolovecký, Bílek, Kadeřábek) a tak měl celkem jednoduchý výběr z dvanácti hráčů.

V neděli dopoledne otevíral Union zimní turnaj v Praze – Štěrboholích se soupeřem hrajícím I.B třídu. Na místy kluzké umělce nastoupil tým v tomto složení: HLAVÁČEK(46´BAŘINA PE.) - ARAZIM, BAŘINA PA., PARŮŽEK - VLČEK, DOSOUDIL, SZABO, ANDREJČÍK(46´HLAVÁČEK) - VACEK, SLUNÉČKO, PÁNEK

Soupeř otevřel skóre zápasu již ve 3´kdy využil nepřesné „malé domů“ a podél vybíhajícího Hlaváčka poslal míč do sítě. Rychlá branka rozhodila naše mužstvo a lépe se pohybující soupeř si vytvořil další dvě vyložené šance, které však nedokázal využít. Po dvaceti minutách se hra přeci jen vyrovnala, ale k vážnějšímu ohrožení branky Jílového se Union neprosadil. A byli to opět hráči soupeře kteří ve 32´využili nedůslednosti naší obrany a střelou k tyči navýšili vedení na 2:0! V závěru poločasu zahrával Slunéčko trestný kop asi z 20m., ale brankař soupeře střelu kryl. První poločas vyzněl pro soupeře a to jak brankově, tak i herně.

Do druhé půle nastoupil mezi tyče Bařina a Hlaváček oblékl pruhovaný dres – nahradil Andrejčíka, kterého trápilo tříslo. Po necelých deseti minutách se náš brankař odvděčil za nabídnutou šanci. Na hranici šestnáctky prošel míč mezi obránci Jílového a HLAVÁČEK snížil na 2:1! Po této brance se Union „probral“ a Dosoudil, Slunéčko, Pánek či znovu Hlaváček ohrozili branku soupeře, ale všem těmto možnostem scházela přesnost. V 68´při střele soupeře brankař Bařina uklouzl a balon skončil za jeho zády – 3:1! To nám ubralo na aktivitě a Jílové dokonalo naši porážku v 80´střelou k tyči na konečných 4:1!

FC JÍLOVÉ – SK UNION  4:1 (2:0)

Stejně jako loni jsme prohráli úvodní zápas s účastníkem I.B třídy. Stejně jako po celou sezónu jsme doplatili na zbytečné individuální chyby, stejně jako na podzim si zbytečně komplikujeme hru. Soupeř, kterému vládne bývalý ředitel Slávie či Jablonce Doležal nás předčil v rychlosti a hlavně přesností v koncovce. Základ mužstva tvořilo několik bývalých dorostenců Slávie. Byl to první zápas, uvidíme co přinesou další souboje v tomto pořadí:

TJ PÁTEK – SK UNION  0:3 (0:2)

Sestava: BAŘINA PETR(46´HLAVÁČEK) - ARAZIM, PIKOUS, BAŘINA PAV. - KOLOVECKÝ, MATĚJKA, SZABO, DOSOUDIL - PÁNEK(46´NÁHLOVSKÝ), VACEK(46´ANDRAŠKO), SLUNÉČKO(46´PARŮŽEK)

BRANKY:  Kolovecký, Vacek, Náhlovský po 1.

Od úvodního hvizdu byl Union lepším týmem a po deseti minutách mohl jít do vedení když po faulu na pronikajícího Slunéčka nařídil sudí penaltu. Sám postižený však trefil jen do tyče. Brankové vyjádření převahy hostů přišlo po dvaceti minutách. Kolovecký „uklidil“ centr zprava do sítě – 0:1! Další dvě šance hostí se nepodařilo proměnit, až ve 32´prošel Pánek, našel neobsazeného Vacka a ten se nemýlil – 0:2! Vedení bylo zasloužené, Union měl navrch, domácí byli nebezpeční ze standardních situací, ale výraznější šanci neměli.

Podobný průběh měl i druhý poločas. Hosté kontrolovali hru i když tempo poněkud zvolnilo. Přesto dokázali domácí obranu zaskočit brejkovými situacemi, leč bez přesné koncovky. Konečnou podobu výsledku dal Náhlovský, který využil hrubé chyby brankaře soupeře při rozehrávce a do opuštěné branky dal na 3:0! Domácí měli v závěru jednu možnost zkorigovat nepříznivý stav, ale chyběla přesnost. Ve druhém utkání tedy Union vyhrál po průměrném výkonu. Spokojenost je s nulou na našem kontě, méně spokojenosti je s proměňováním šancí. Z toho vyplývá, že nás čeká ještě hodně práce.

Další utkání zimního turnaje pod reflektory.

V úterý 7.února od 19,00h. si posvítily reflektory na druhé utkání Unionu v rámci zimního turnaje TESKAHOR CUP 2017. Soupeřem byl celek pořádajícího klubu, který přezimuje v pražské I.A třídě na 3.místě.

Trenér Skuhravý měl k dispozici 13 hráčů, z toho lehce zraněného brankaře Petra Bařinu. Další trojice hráčů odjela povzbudit hokejovou Spartu do Švédska. Na zkoušku přišel zkušený záložník Pepa Hrodek z Klecan. Jak tedy dopadlo měření sil dvou I.A třídních mužstev:

VIKTORIA ŠTĚRBOHOLY – SK UNION 1:4 (1:2)

Nastoupili: HLAVÁČEK - ARAZIM, PIKOUS, KOCH O.(50´VLČEK M.) - DOSOUDIL, BAŘINA PA., HRODEK, ANDRAŠKO (50´VLČEK L.) - PÁNEK, SLUNÉČKO,NÁHLOVSKÝ

Náhradníci: Bařina Pe.

BRANKY:  Náhlovský  2, Slunéčko, Pánek po 1.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, ale k vážnějšímu ohrožení Hlaváčka se nedostali. V 10´rozehrál Slunéčko trestný kop zprava před domácí šestnáctku a Pikousův „volej“ prolétl těsně nad břevnem. Tato akce byla signálem k vyšší aktivitě Unionu. Další střela, tentokrát Bařiny, rovněž prolétla nad brankou a pokus Slunéčka zblokoval obránce. Ve 20´po ztrátě míče na půlce následoval brejk soupeře zakončený centrem a přesnou hlavičkou – 1:0! Domácí radost trvala jen dvě minuty. Slunéčko využil zaváhání pražanů a vyrovnal – 1:1! Dále ve 28´pálil Pánek do břevna a Náhlovský dorážel na 1:2! Ve zbývajícím čase první půle hosté drželi svoji převahu i když další branka nepadla.

Do druhé půle domácí vystřídali devět hráčů, ale výraznou změnu herního projevu jim to nepřineslo. Union měl balon pod kontrolou, možnosti navýšit skóre měl Slunéčko i Pánek, ale na 3:1 zvyšoval v 60´Náhlovský po vysunutí Slunéčkem. Hosté kontrolovali průběh zápasu a v 73´brankou Pánka potvrdili plný bodový zisk. Ve zbývajícím čase bylo ještě několik šancí, ale skóre se již neměnilo což znamenalo výhru 4:1.

Po porážce v úvodním zápase má Union ve skupině zisk tří bodů při celkovém skóre 5:5  Další průběžné výsledky nejsou známy.

ZIMNÍ TURNAJ DO FINÁLOVÉ ČÁSTI

Na zimním turnaji TESKAHOR CUP 2017 skončily zápasy ve skupinách a bude pokračovat zápasy o konečné umístění. Union se ziskem 4 bodů (1 – 1 – 1  6:6) obsadil ve skupině „A“ 3.místo za Jílovým a Štěrboholy. To znamená, že dále bude hrát o 5. – 8. místo a v sobotu 18.2. bude soupeřem tým UNIONU STRAŠNICE hrající I.A třídu. Vraťme se však k minulému zápasu, který se hrál v sobotu 11.2.

SK UNION – SK HOSTIVAŘ  1:1 (0:1)

Sestava: BAŘINA PE./ 60´HLAVÁČEK - ARAZIM, BAŘINA PA. , KOCH O. - VLČEK M., DOSOUDIL, SZABO, ANDRAŠKO - VLČEK L., PARŮŽEK, VACEK

BRANKU:  Koch O. 1.

Začaly prázdniny a tak někteří hráči odjeli na hory se svými ratolestmi, do toho nějaká nemoc a bolavý zub Pánka a tak dostali možnost dorostenci.

Samotné utkání bylo poznamenáno celou řadou chyb, nepřesných přihrávek i zahozených šancí a to od obou soupeřů. Union vstoupil do utkání aktivněji a téměř celý první poločas se odehrával na polovině pražanů. Naše převaha však byla dost „jalová“ a většina našich akcí končila na hranici šestnáctky. Dobré možnosti nevyužili Vacek, Parůžek ani Dosoudil, který z trestného kopu zamířil dobře, ale brankaře nepřekonal. Jak to tak bývá v závěru poločasu se radovali hráči Hostivaře. Trestný kop z levé strany poslal jejich hráč na zadní tyč a tam přesně hlavičkoval jeho spoluhráč – 0:1!

Do druhé půle mužstva nestřídala neb nebylo koho. Obraz hry se proti první půli mnoho nezměnil Soupeř bránil svoji polovinu, Union měl dost času na rozehrávku která většinou postrádala přesnost. V 55´mohl jít Union do vedení když přehození vybíhajícího brankaře vyslané Dosoudilem skončilo na břevně. Další možnost, tentokrát z kopačky Vacka, zastavila tyč. V 72´se přeci jen podařilo Unionu vyrovnat. Na hranici pokutového území prostrčil balon Andraško mezi obránci nabíhajícímu Kochovi a ten obstřelil brankaře – 1:1! V závěru ještě zahrával Union několik rohů, po kterých ve dvou případech zahrozil soupeř rychlým brejkem a naštěstí se špatným zakončením.

Další výhra v přípravném zápase.

Turnaj Viktorie Štěrboholy TESKAHOR CUP 2017 se blíží ke svému závěru. V semifinálovém duelu byl soupeřem Unionu celek pražské I.A třídy a náš jmenovec Union Strašnice, který přezimoval na 6.místě. Hrálo se v sobotu 18.2. od 10,00h.

SK UNION – UNION STRAŠNICE  3:2 (2:1)

Sestava: HLAVÁČEK/46´BAŘINA PE. - ARAZIM, PIKOUS, BAŘINA PA. - PÁNEK, SZABÓ(46´VLČEK M.), SKUHRAVÝ(60´KOCH O.), DOSOUDIL - PARŮŽEK, SLUNÉČKO(80´SKUHRAVÝ), VACEK

Branky:  Pánek, Parůžek, Skuhravý po 1.

Trenér se opět musel vyrovnat s neúčastí několika hráčů což zavinala zranění nebo prázdniny. Čelákovický Union začal lépe a první možnost se naskytla ve 12´kdy zahrával Slunéčko trestný kop, ale brankaře nepřekonal. Další možnost měl tentýž hráč – jeho střela skončila na tyči. Naše mužstv o se dočkalo ve 22´kdy po centru Vacka z levé strany pálil Szabo, brankař vyrazil a a Pánek úspěšně dorážel – 1:0. Čelákovice měli převahu, přehrávali soupeře hlavně ve středu pole a rodily se šance. Ve 30´centroval zleva Slunéčko a „volej“ Skuhravého z 18m. jen těsně minul brankovou konstrukci. Osmělili se i pražané – Hlaváček střelu kryl. Vyloženou šanci měl po rohu soupeře Pánek, když běžel z půlky osamocen na brankaře, ale střela podél golmana šla i kolem tyče do autu! Ve 35´soupeř vystihl malou domů a vyrovnal skóre – 1:1! Přesto do kabin odcházeli naši hráči s jednogólovým náskokem. To když ve 38´našla přihrávka Dosoudila v šestnáctce Parůžka a ten skóroval – 2:1! První poločas se odehrál v režii čelákovického Unionu.

Ve druhém poločase se příliš nezměnilo. Byl to SK Union, který určoval tempo hry a který opět nedokázal proměnit šance. V 53´zahrával trestný kop z 20m. Pikous, trefil jen do zdi, na opačné straně hrací plochy kryl Bařina trestňák soupeře. Pánek po kolmici Dosoudila nedokázal překonat brankaře i když mu soupeř nechal prostor i čas.  Dále z hranice pokutového území nastřelil Skuhravý břevno. Soupeř měl výhodu dvou standardních situací, chyběla však přesnost. V 72´utekl po pravé straně Vlček, ale v dobré pozici ještě nahrával místo aby se pokusil zakončit. Ve výhodné šanci se ocitl Vacek, ani on netrefil mezi tyče. V 88´posunul ve vápně Parůžek balon na Skuhravého a ten střelou k tyči pokistil vedení na 3:1! Zdálo se, že je rozhodnuto, leč v 90´získali pražané výhodu penalty po srážce Arazima se soupeřem a výhodu využili – 3:2!

Turnaj končí v sobotu 25.2. a SK UNION se utká o 3.místo se SOKOLEM BENICE.